| Krysa82 a întrebat:

Mi s-a recomandat Duphaston în urma depistării unui polip uterin. Este adevărat ca acest medicament îngrașă și creste pilozitatea?
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca pe prospectul acestui medicament sunt mentionate aceste lucruri atunci da, daca nu sunt trecute pe prospect atunci nu
Unde vei gasi aceste informatii pe prospect? la rubrica "Reacţii adverse posibile"

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!
Ingrasatul il face mancarea pe care o mananci, nu o pastila hormonala care iti regleaza ciclul si sistemul hormonal.

| Fatamuntilor a răspuns:

Asta ar fi ultima problema.Important e sa isi faca treaba
apare la reactii advese? nu e musai a apara la tine.