| ellalover a întrebat:

A slabit cineva cu laxative? daca da in cat timp si cate kilograme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu incerca.Laxativele sunt pentru o evacuare rapida a continutului din stomac si se iau in anumite cazuri.folosindu-le in scopul dorit de tine, provoci evacuarea alimentelor inainte ca organismul sa-si extraga substantele nutritive si iti poti provoca dezinterie/

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, laxativele sunt pentru combaterea constipației, nu să slăbească!
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu faci asa ceva! Mergi la un medic nutritionist. In rest, fa sport macar 30 minute pe zi si hrana conform medicului.

| BiuL a răspuns:

Cum sa iti faci asa ceva? Vrei sa iti petreci tot timpul pe toaleta si sa te imbolnavesti?
Mananca mai putin sau miscate mai mult.

| Leerix a răspuns:

Nici sa nu incerci asa ceva, este foarte nesanatos / periculos!

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Cunosc multe persoane care baga pastile in ei pentru slabit si dupa manaca kebab pizza carne seara.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Trebuie sa ai regim (poti cauta pe net)
Exerciti in casa sau la sala
Poti sa o faci happy happy