| Inessix a întrebat:

A slăbit cineva cu scorțișoară? Eu adaug o linguriță de scorțișoară măcinată în cafea. Nu e extraordinar de bun gustul. Se merită să mă chinui puțin cu gustul? Aș putea slăbi mai repede? Oricum țin și un fel de dietă. Am eliminat dulciurile, pâinea și sucurile acidulate, beau 2 litri de apa pe zi. În schimb nu fac sport... (fundiță)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Miere de albina cu scortisoara cate o lingurita in fiecare dimineata pe stomacul gol. functioneazawinking

4 răspunsuri:
| Inessix explică:

@unBaiatDulcik69-Nu ți-am cerut părerea. Așa că abținete! Nu vreau sa slabesc cu o linguriță de scorțișoară, ci cu dietă. Scorțișoara e doar un adjuvant.

| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Daca vrei sa slabesti rapid iti recomand o cura de 7 zile alternezi pepene rosu cu iaurt o saptamana si poti slabi pana la 5 kg. Si in zilele in care manaci iaurt sa bei mai mult de 2 l de apa pe zi. Bafta!

| unBaiatDulcik69 a răspuns:

Cred ca sunt sanse mai mari sa castig eu proba de 100m la olimpiada alergand intr-un picior decat sa slabesti tu cu o lingurita de scortisoara in cafea.

| MihaiSorin87 a răspuns:

Cafeaua "prajita"nu te va ajuta niciodata la slabit, dar exista un sortiment de cafea verde care te ajuta la un tranzit normal al oganismului, o gasesti aici: http://magazindecafea.ro/cutia-cu-cafea/35-pure-green-coffee. Cafeaua verde pură conține mai multe ingrediente active decât boabele de cafea prăjite, inclusiv vitalul acid clorogenic, cunoscut pentru capacitatea sa de a stimula pierderea în greutate și suportul adus în menținerea sănătății inimii. Acidul clorogenic conținut în cafeaua verde crudă, nefermentată, măcinată, neutralizează radicalii liberi care atacă structura sistemului celular, ajută la încetinirea procesului de îmbătrânire, reduce masa de grăsime din organism și reglează nivelul de glucoză sanguină.