| RAY a întrebat:

A suferit cineva de aici de vreo boala a glandei tiroide?
am facut toate analizele posibile
egk,tensiune,sange, ecocardiac, toate analizele au iesit ok
dar m-a trimis sa fac o analiza de hormoni t3, tsh, t4

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Fa ce ti -a cerut medicul, tiroida este pe sistemul hormonal si nu are legatura cu analizele care tu le-ai facut si se regleaza odata cu reglarea sistemului nervos si eliminarea stresului.

| raresandrey a răspuns:

Da bine, si care era intrebarea?

| CaDet10000 a răspuns:

Pai da analize de hormoni pentru ca tiroida produce tiroxina, triiodotironina, poti face nanism, boala lui Basedow sau altele. ti-au facut analize de hormoini pentru ca marirea glandei bolnave poate faca un lob mai mare decat altul astfel ai secretii de hormoni diferite, bla, bla, bla nu imi place sa dau detalii cand sunt obosit, ai facut celelalte analize pentru ca vroiau un set complet de analize pe fisa medicala...da nu cred ca a fost ceva grav avand in vedere ca a trecut cam o luna de cand ai pus intrebarea.