| SaveTheNature a întrebat:

Ma ingrijorez foarte tare de sanatatea mea.
Mi-am facut :
1 Analiza la sange( hemoleucograma completa- a iesit buna)
2 Analiza de urina - a iesit buna.
3 Analiza scaun -coproparazitologic -a iesit buna.
4 Tensiunea arteriala buna
5 Glicemia buna.

Toate analizele au iesit bune. Dar eu continui sa ma ingrijorez foarte tare de sanatatea mea.
Imi imaginez ca am toate bolile din lume, inca.

Analizele de sange ar arata o eventuala problema cu inima, sau ar trebui sa merg si la un cardiolog? Ca am impresia ca am probleme si cu inima.

Oare am nevoie de un Psihiatru mai degraba? ca ma duc si la ala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fragile a răspuns:

Cred că eşti ipohondru. Uite aici despre ce e vorba:
http://www.sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/hipocondria-ipohondria_5

Dacă ţii neapărat poţi merge la un cardiolog să te asiguri, dar sfatul meu e să nu îţi mai faci griji inutile, să nu te mai stresezi şi să te bucuri de viaţă.O seară frumoasă.

| SaveTheNature explică (pentru Fragile):

Cred ca asta sunt! ipohondru.

5 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Draga mea tu n-ai nici o problema de asta esti doar prea emotiva si speriata. Ia-o usor femeiiieeee! Totul este bine n-ai probleme cu sangele sau alcv!
Si lasa imaginiatia asta de-o parte gadeste-te si tu la ceva frumos o melodie preferata, o pretena, un baiat eu stiu...
Ocupa-ti si tu timpul cu ceva care iti face placere de exemplu : vb pe mess, iesi cu prietenele, asculta muzica, vezi un film fa orice ce te relaxeaza!
Si aduna-te si pune stapanire pe tine pentru ca nu ai nimic!winking
Good luck!

| NemNUZ a răspuns:

In primul rand daca doctorul a spus ca esti bine inseamna ca esti bine, nu mai fii asa stresata, nu ai nimic, intr-un anumit fel te inteleg, adica, eu cred ca poate te uiti prea mult la stiri, diverse site-uri unde sunt anumite boli iar tu banuiesti doar ca daca ai boala respectiva, e bine cateodata sa fi precaut dar cu masura trebuie sa intelegi ca corpul tau e masinaria suprema si nu se lasa asa usor invadat cum cred unii

| Empathizer a răspuns (pentru NemNUZ):

Daca as fi pus eu intrebarea, ti-as fi dat funda imediat! Asa pot doar sa te felicit pentru un raspuns foarte pertinent.

| NemNUZ a răspuns (pentru Empathizer):

Mersi big grin