| yumeee a întrebat:

A ţinut cineva cura cu echinaceea pentru întărirea sistemului imunitar? A funcţionat?
Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Da, in special primavara si toamna. Echinaceea poate fi extrem de eficienta pentru intarirea sistemului imunitar.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A tinut sotia mea, dupa o operatie care i-a slabit mult sistemul imunitar si a functionat, dupa cura a avut valori mult mai bune. Sanatate si numai bine!

| JeSa a răspuns:

Aceste pastile sunt minunate. Eu una le iau mereu, deoarece am sistemul imunitar - foarte slabit. Insa, ele isi fac efectul, dar, dupa ceva timp de la luarea lor. De obicei, depinde foarte mult si de metabolismul fiecaruia (in functie de cum - acesta, isi va asimila pastilele, asa va avea loc si efectul; asupra sa). Cu placere!
Sanatate.

| Eu_5933 a răspuns:

Eu am facut acum un an... nu mai tin exact minte cum am luat pastilele, dar stiu ca a functionat pentru ca am fost singura din clasa care nu a fost racita in sezonul de toamnalaughing

dar ai grija... sora si tatal meu au incercat si ei cura pentru intarirea sistemului imunitar, dar ei se simteau mai rau de la pastile si aveau dureri de burta, dar eu nu am avut nimic. banuiesc ca depinde de organism.

mie mi-a prescris medicul de familie si cred ca in curand o sa reincep curahappy.

succes si sanatate happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si fratele meu a tinut pastilele alea ce put a ierburi nu?big grin

Se pare c-au functionatbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu beau ceai cate o saptamana (2-3 cani/zi) la cateva luni. Foarte eficienta impotriva racelii si nu numai.