| IForgotMyNameAgain a întrebat:

A tinut cineva dieta Dukan? Daca da, cat ati reusit sa slabiti si in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu NU am ţinut-o, dar NU o recomand deoarece este foarte STRICTĂ :(
Dacă NU este respectată întocmai, atunci să NU te aştepţi la rezultate!

Vezi detalii la linkul :
http://dietadukan.ro/

Toate cele bune.

| gelu1970 a răspuns:

Ceea ce iti spun am scris si altor persoane ce au intrebat acelasi lucru:
acest medic a fost dat afara din colegiul medicilor din Franta, datorita practicii aplicate, acea dieta nemaipomenita.
e o dieta ce iti dezechilibreaza metabolismul rau de tot. au fost persoane ce au decedat folosind aceasta dieta. cauta in internet mai multe despre aceasta tampenie si cugeta bine daca vrei sa te apuci de asa ceva.
mult noroc si minte multa.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

Eu nu am tinut-o laughing
Mama mea a tinut dieta si a fost foarte multumita de ea, a slabit mult ( 20 kg intr-o luna )
Toate cele bune!

| Demonull a răspuns:

Este foarte foarte grea.Te vei simţi extrem de slăbită.ÎŢI recomand alergatul. sportul de orice fel şi o alimentaţie cu puţine prăjeli, ore fixe de mâncat şi aşa vei fi şi sănatoasă şi vei da jos şi..acele cateva kg.sau vorbeşte cu un specialist să-ţi facă un ''program'' pentru o dietă sănătoasă.Dar nu ţine diete stricte luate de pe internet.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Mama a tinut dieta si a slabit 23 kg in aproximativ 10 luni, este intr-adevar extrem de eficienta