| Uncopilmaicuprobleme a întrebat:

Aburul de la vape este rece sau cald, 1 când îl tragi 2 când îl scoți?

*Fără nicotina*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Este cald. Cât de cald depinde de ce fel de rezistență folosești. Rezistențele sub 0.6 ohmi sunt folosite, în general, pentru DL vaping, adică se vapează direct în plămâni pe când la rezistențele mai mari se preferă inhalarea în gură și apoi în plămâni datorită faptului că aburul este mai fierbinte. Dacă vapezi fără nicotină aș recomanda vapatul direct în plămâni, simți mult mai bine aroma la expirare.