| whyntt a întrebat:

Acm 3 zile mi s-a facut un exudat dar de abia acum am observat ca unde mi-a luat exudatul am simtit ca mi-a atins cerul guri si acum pielea e aspra...de la ce? poate fi de la exudat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Piele din cerul gurii este aaspra?
Da-mi voie sa ma indoiesc de asta, pentru ca cerul gurii si limba sunt umede tot timpul!
Probabil ai o infectie in gat si s-a iritat gatul, asta fiind senzatia pe care o simti, dar in nici un caz nu poate fii senzatia de "piele aspra".
Nu, exudatul faringian NU raneste gatul, gura sau limba, este imposibil sa faca asa ceva, pentru ca este o bucatica mica de vata, pusa pe un betisor, care abia ti-a atins gatul, si nu avea cum sa te raneasca!