| anonim_4396 a întrebat:

Acm cateva zile ma ustura gatul si aveam nasul infundat. Acum am fost la fotbal si atunci cand respir simt ca si cum ma gadila pe gat si tusesc la 10 minute, uneori nu bag in seama si tusesc mai rar, dar senzatia ca si cum ma gadila ceva pe gat cand trag aer este acolo. Poate fi doar o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Da, este doar o răceală.
Paracetamol, Tusin și ceaiuri cât cuprinde - mușețel + echinacea + ceapă + nuci + lămâie. Fierte la foc încet și băut ceaiul cât mai fierbinte.
Seara, apă fierbinte la picioare, cu doi pumni de sare de sac în ea. În două zile ești ca nou.

| Corina3434 a răspuns:

Ai Covid.

| NarcisCorneliu a răspuns:

Da.

| Roxette909 a răspuns:

Încearcă un strepsils, baga doua paracetamoale, și un ceai fierbinte. Așteaptă câteva zile dacă nu îți trece fa un test covid sau mergi la doctor. Însănătoșire grabnică!