| DonMecanico a întrebat:

ACNEON! Doar pentru cei care au luat aceste pastile pentru fata (cosuri/puncte negre si altele ), pe prospect zice ca trebuie luate minim 8 saptamani ( 2 luni), eu le-am folosit luand in fiecare zii cate -o pastila, am terminat prima luna terminandu-se toata cutia (30 pastile ) si fata mea era curata de numai vazusem acest lucru de cand aveam 12 ani., m-am bucurat atat de tare de fata mea si eram mandru incat, atunci in perioada aia numai aveam bani sa-mi cumpar si a-2-a cutie si n-am avut de unde, dupa 2 saptamani au inceput iar sa-mi apara cosuri sad si cu timpul sa se transforme in acnee, a-3-a saptamana dupa ce numai luasem pastilele, am facut rost de bani si m-am dus sa-mi i-au o cutie, dupa prima saptamana luata incepuse sa dispara, acum sunt la a-3-a saptamana si parca as avea fata plina de cosuri :-s, mai am inca o saptamana de luat si nu stiu ce sa fac, ca de data asta vad ca nu-si mai face asa efectul, sa continui inca o luna ca poate ar da rezultate? voi ce spuneti, credeti ca voi scapa daca o sa mai i'au pastile pentru inca o luna? astept raspunsuri, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermatologie, nu aici este răspunsul tău.
Pa, pa.

| DonMecanico explică (pentru Legiuitoarea):

Dermatologie = pierdere de timp, am fost de atatea ori, de atatea ori bani da'ti de pomana, pa pa, astept raspunsuri serioase in legatura cu ce-am intrebat si celor care li s-a intamplat acest lucru.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru DonMecanico):

Bună din nou.
Dacă tot ești atât de recalcitrantă, hai să-ți spun povestea mea:
Uite, de ceva timp am probleme de auzul, am mers la spitalul județean Argeș, la O.R.L. pentru investigații, 6 luni am urmat diverse tratamente, inclusiv injecții în timpan (nu este o plăcere), depresurizare, etc. (asta ca să vezi cât de buni dsunt cei de la Pitești!) iar în luna august am făcut 4 drumuri la București, la Panduri la O.R.L. pentru mai multe investigații, am mers și am făcut un R.M.N. la Regina Maria, și am programare pe 16.09. 2013 pentru operație, pentru că este cronică problema, și culmea nu cu urechea am probleme, ci cu nasul. Și eu am cheltuit o grămadă de bani, nu am mamă, nu am tată, mă descurs de una singură cu un amărât de salariu, mă așteaptă zile grele cu operația, iar bani, iar drumuri.
În concluzie, sunt alții mult mai problematici cu sănătatea decât tine, așa că te rog să lași garda jos.
Eu nu mă vait, dar atitudinea ta m-a scos din sărite.
Pa, pa.

| DonMecanico explică (pentru Legiuitoarea):

In primul rand sunt baiat, mda, fiecare are probleme in viata, fiecare are durerea lui, eu am probleme cu fata, tu cu nasul, deci pentru fiecare problema exista medicament, dar trebuie sa il gasesti pe acela bun, si nu cred ca ti-am tastat atat de rau incat sa te scot din sarite, eu ti-am zis, ca, cu dermatologul nu ma inteleg, mi-a dat atatea tratamente si degeaba, si daca o sa mai merg o sa-mi dea aceleasi tratamente care mi le-a dat si pana acum care nu-si face treaba, daca nu aveai un raspuns la ce intrebare sau problema am pus eu, nu trebuia sa raspunzi, pa, pa si tie

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru DonMecanico):

Bună iarăși.
Băiatul, NU există tratament care să vindece o boală, pentru cultura ta generală.,
Schimbă medicul dermatolog.
Pa, pa.