| Armyanka a întrebat:

Hey. Pe 1 Ianuarie spre 2 am avut contact sexual iar prezervativul s-a rupt... a ejaculat in mine. Eram in a treia săptămâna după ciclu. De obicei ciclul meu e neregulat, si vine la 3 săptămâni și ceva. Dar eu n-am avut alte simptome in afara de coșuri. De obicei am dureri de sâni înainte cu o săptămâna și ceva. Iar eu eram in a treia săptămâna după ciclu și aveam doar câteva coșuri. eh, după mai puțin de 12 ore am luat pastila de a doua zi escapelle. Ciclul trebuia sa-mi vina ieri, cica...se făcuse fix o luna. Bineînțeles ca n-a venit laughing și nici nu știu dacă a fost o idee buna sa-mi stric organismul cu Escapelle. Am mai luat de 2 ori in trecut, și ciclul îmi întârziase cu o saptmana sau 2, dar luasem pastila când eram in prima săptămâna dupa ciclu. acum am luat-o după 3 săptămâni. Nu aveam mucusul cervical asa lipicios ca la ovulatie, adica știu ca aveam ceva scurgere vaginală dar nu știu dacă era de ovulatie, nu era chiar atat de alunecoasa. Voi ce ziceți? Am luat pastila de a doua zi degeaba? Credeți ca era nevoie sa o iau? laughing sincer mi-e cam frica. a trecut o saptmana de când am luat-o și am ușoare simptome de oboseala. (le avusem și in trecut când mai luasem). Sunt foarte panicata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, avand ciclul NEREGULAT nu se poate vorbi niciodata de o anumita data cand trebuia sa vina, tocmai pentru ca-i neregulat!
Ciclul neregulat vine cand vrea el dar luand Escapelle atat de des iti faci extrem de mult rau, pentru ca sunt canceriene si afecteaza teribil sistemul tau hormonal.
S-a inventata PREZERVATIVUL pentru asemena situatii, fiindca escapelle este indicata 1 singura data in viata ta sa-l iei, din cauza efectelor secundare majore care pot declansa chsituri, ovariene, fibroame, sau chiar cancere.
Sincer, nu stiu de ce ai fii panicata, odata ce ai facut sex constimtit si responsabil.
Te sfatuiesc sa faci un test de sarcina, dar acela este posibil DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Pastila de a doua zi ajuta in primele 24 de ore, nu dupa 10 zile. Oricum si daca esti gravida, acum nu te mai poate ajuta nimic!

| lpavel a răspuns:

Sansele sa ramai insarcinata sunt 50%! Acum razi...

| Cupidonul69 a răspuns:

Fugi.

| iamqen a răspuns:

Poti sa dai vina pe ion betivu`