| lookwhoishere7 a întrebat:

Acum 1 an mi-am pus o coroana dentara pe o masea fiindca doar asta era solutia ca sa o salvez, dupa spusele stomatologului.De cateva zile simt ca imi pulseaza ceva acolo, ma doare ingrozitor si nu mi-a trecut durerea cu nurofen sau panadol.Am programare de abia saptamana viitoare, ce pot face ca sa ameliorez durerea? Nu mai pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Alcool pur sau bauturi foarte tari, ca Absinthul. Tinut acolo cateva secunde, sa amorteasca, pe urma decizi tu daca scuipi sau inghiti. Daca nu te lasa nici sa dormi, recomand a doua varianta.

| haileewatson a răspuns:

Suna dentistul si explica-i ca nu mai suporti durerea si medicamentele nu te ajuta. S-ar putea sa aiba un loc liber mai devreme deoarece alti pacienti anuleaza programari.

| WANNNA a răspuns:

Ketonalul e mult mai bun sau Aulin. Dar da un telefon si intreaba ce poti lua de durere pana ajungi la programare.