| Andreea1095 a întrebat:

Acum 2 ani mi s-a oprit menstruatia odata cu o scadere brusca a greutatii(de la 48 la 39 de kg, am 20 de ani). Acum am 46 de kg.Am urmat tratament cu anticonceptionale la recomandarea medicului ginecolog dar dupa intreruperea lor iar nu mai imi venea.Imi e tare teama ca nu voi putea avea copii niciodatasad.Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Hugs!
Felicitari pentru recuperare. Stiu ca nu a fost usor. Indiferent de motivul pentru care ai slabit, anorexie sau alte probleme de sanatate...corpul mai are nevoie de timp sa se refaca.
Daca inainte aveai menstruatie la 48kg nu inseamna ca asta o sa fie si acum.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce s-a intamplat cu greutatea? Ce inaltime ai? 46 de kile mi se pare ridicol la varsta ta, poate doar daca ai sub 1.55 sa fie ok.

| Andreea1095 explică (pentru KodrutZ):

1.64m

| KodrutZ a răspuns (pentru Andreea1095):

Pai ar trebui sa ai macar vreo 50-55. Legat de ce ar fi de facut, fuga la doctor.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, în cazul tău, este vorba de ANOREXIE nervoasă - NO offense; ţi-am EXPLICAT şi anterior :
http://www.tpu.ro/......ma-undeva/

Până nu rezolvi problema cu greutatea, NU vei rezolva nici problema cu amenoreea secundară :( :( :(

Toate cele bune!