| pantofipantofi a întrebat:

La inceputul anului am luat anticonceptionale miligest, la recomandarea medicului ginecolog evident, dupa 4 luni le-am oprit, m-am simtit f bine de la ele, le-as putea reancepe sa le iau din nou fara a mai face inca o vizita la medic?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti sa le reincepi fara vizita la medic. Mai ales ca intreruperea a fost cam ciudata si probabil medicul a avut un motiv pentru care ti-a permis sa le intrerupi dupa numai 4 luni.

| foxi a răspuns:

Poti sa reei fara avizul medicului, daca nu ai avut probleme!

| adyyy77 a răspuns:

Nuu sa nu incerci asa ceva fara recomandarea doctorului