| Aηηy a întrebat:

Buna kiss.
pun intrebarea asta fetelor. Ati fost operate de chist ovarian? La ce varsta?
eu am avut un chist gigant pe ovar si am fost operata acum o luna. E foarte grea recuperarea si ma doare operatia foarte tare. Chistul era foarte mare si din aceasta cauza mai am 3 taieturi in interior, o taietura la un muschi si inca 2. Mentionez ca am 16 ani. Doctorul mi-a spus ca am si celalalt ovar polichistic si sunt niste chistulete dar mici. Dr. enodcrinolog mi-a recomandat un tratament cu anticonceptionale.
Intrebarile sunt : credeti ca vor disparea chisturile mai mici? Cam cat timp ati stat acasa, fara sa mergeti la scoala sau serivici dupa operatie? Poate sa mai apaar vreun chist la ovarul stang, unde m-am operat. Cateva sfaturi, dau fundita kiss

Răspuns Câştigător
| olivian_4889 a răspuns:

Sfatul meu ca baiat e sa ai incredere in tine si sa nu iti faci multe griji ca este mai bine mai mult nu pot sa zic pentru ca nu stiu si bafta multa