| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 luni am fost la control cardiologic si mi-a trebuit si trimitere de la medicul de familie. Si mi-a zis sa vin la control peste 2 luni. Trebuie sa-mi iau alta trimitere sau pot sa ma duc asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru control nu-ti mai trebuie trimitere, deoarece medicul cardiolog te-a programat pentru control.

| Florentina9210 a răspuns:

Cel mai sigur, poti suna inapoi la clinica sa intrebi daca trimiterea mai este valabila sau daca este nevoie de alta noua.

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Normal,intr-o tara civilizata NU! Insa pentru ca ne aflam in Romania orice este posibil.Iti recomand sa dai un telefon la spitalul unde ai fost la consult si sa intrebi daca ai nevoie!

| Roxanavi a răspuns:

Mai bine ti-ai face o alta trimitere ca sa fii sigur, nu ca o sa te trezesti pe urma ca nu te primeste in cabinet.