| tom11 a întrebat:

Acum 2 luni m-am lasat de sala (facusem deja 4 luni, timp in care luam continuu proteine cu creatina in ele), dupa aceste 4 luni m-au apucat niste senzatii neplacute de la stomac respiratie scurtata, credeam ca in cel mai rau caz mi-au afectat stomacul meu sensibil stiind ca am gastrita + hernia hiatala etc si m-am lasat de sala deoarece ma supara sotmacul si nu mai puteam face nimic, dupa 1 luna jumate dupa ce m-am lasat de sala si de orice fel de proteine etc, am fost la spital pentru ca ma supara stomacul, mi-au facut-o injectie care mi-a cauzat ameteala si mi-au bagat o perfuzie, dupa ce s-a terminat perfuzia eram mai bine nu mai eram ametit nici stomacul nu ma deranja asa tare, doar ca ramasesem cu senzatia de froig si o durere de cap frontala si la ceafa, m-am culcat, iar a doua zi cand m-am trezit aveam stari de ameteala, am crezut ca e de la perfuzie initial am astepat sa treaca cateva zile au trecut cam 3 saptamana de atunci si tot am ameteli adevarat ca s-au maia meliorat dar tot sunt si sunt permanente vad, am fost la doctor la orl etc.am si slabit vreo 9 kg in 2 luni mi-au zis ca sunt ok dar totusi eu ametesc, este posibil de la proteinele cu creatina?, altceva nu am luat si am mai citit undeva ca mai sunt cazuri de la creatina si de la proteine cu ameteli diaree dureri de cap, dar mie mi-au aparut dupa perfuzie si astab e a 2 luna de cand n-am mai bagat nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este de la creatina. Probabil ficatul tau a suferit foarte rau si acum nu mai face fata. Iti trebuie analize complet pentru ficat si rinichi.

| lavy_1033 a răspuns:

Eu stiu? posibil sa fie si din cauza asta, sa nu ai ceva mai grev Fa-ti mai multe controale si daca nu ai niciun rezultat pot spune ca perfuzia ti-a cauzat sau tu ai zis ca inainte de perfuzie aveai ameteala deci poate injectia aceea ti-a cauzat, am auzit cazuri care din cauza injectiilor sa pateasca lucruri rele:d nu stiu ce sa zic... sper ca putin acolo te-am ajutat

| TheAditzuu a răspuns:

Daca le-ai luat in cantitati mai mari, poate asta este de vina,.,