| cosmin986522 a întrebat:

La sala e mai bine natural sau cu suplimente(proteine, creatina)?

17 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Ia proteine nu lua creatina

| klau95 a răspuns:

Daca iei proteine daca te lasi de antrenament ti se lasa pielea ca un mos:))
daca mananci normal poti extrage si 100-150 g de proteine pe zi de la mancaruri care contin:D uite asta : http://calorii.oneden.com/ arata toate mancarurile.:) sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru klau95):

Doamne cat de ret ardat poti fi.

| tybycool a răspuns:

Natural deoarece cand imbatranesti si nu a sa mai faci sala o sa ti se lase pielea, o sa te ingrasi.

| xt9000 a răspuns:

Natural

| dudumihai a răspuns:

Daca iei proteine te vei face in scurt timp dar dupa ce te vei lasa vei revenii la normal sau te vei ingrasa.Normal abia dupa 6 luni vei incepe sa pui ceva dar trebuie sa mananci multe alimente bogate in proteine - lapte, oua, carne.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dudumihai):

Nici tu nu ai nicio treaba cu sportul asta

| slimms a răspuns:

Natural deoarece daei creatina si proteine cresti mai bine dar cand te lasi de sala ti se lasa si muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru slimms):

"cand te lasi de sala ti se lasa si muschi", asta e valabil si fara suplimente, fara suplimente chiar mai rapid

| RoXxy a răspuns:

La sala e cel mai bine natural pentru ca asa muschii vor ramane...muschi si dupa trecerea timpului(chiar daca nu vor fi la fel),dar daca iei tot felul de prostii care te umfla nici nu vei arata atat de bine(si se va vedea ca esti umflat cu pompalaughingSi,de exemplu daca o luna nu mai merdi la sala si incetezi cu proteinele, anaboalele alea, nici nu se va vedea ca ai mers la sala:p (i-am vazut pe altii)Plus ca prostiile alea care te umfla iti vor afecta si...bijuteria din pantalonibig grin

| Primo a răspuns (pentru RoXxy):

Doamne intr-adevar suplimentele afecteaza in timp ( ficatul etc) dar nu afecteaza viata sexuala aud prostia asta peste tot... happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoXxy):

Felicitari, esti complet pe langa

| spintEE a răspuns:

Daca faci natural muschiul nu se mai lasa, dar o sa cresti greu..foarte greu. Cu proteine si creatina o sa cresti repede dar dupa cateva luni de stat incepe sa se vada cum scade incet incet...

| seba99_8797 a răspuns:

Ia proteine si tine te de sala si nu asculta prostii de genu " iti vor afecta si...bijuteria din pantaloni" asta se poate intampla doar daca iei steroizi. Ps. si ai sa pierzi masa musculara daca nu te mai duci la sala cu proteine sau fara.

| giby1 a răspuns:

Natural este mult mai bine dar cu proteine se dezumfla bratul;

| 12seven12 a răspuns:

Majoritatea care ti-au raspuns spun numai tampenii, nu ti se lasa nimic, proteinele de le cumperi le gasesti si in mancare doar ca este cam greu sa ti le procuri din mancare, trebuie aproximativ 2g proteine/kg, daca ai 60 kg ai nevoie de aprox 120g proteine cel putin.Suplimentele te vor ajuta foarte mult.
Eu unu sunt adeptul suplimentelor, eu consum atat proteina(Whey gold standadr)cat si creatina(weider pure creatina)
Spor!

| Miky_4542 a răspuns:

E normal sa iei suplimente " cum le spui tu, proteine"... proteinele le gasesti si in mancarem, natural e chiar daca iei suplimente. In plus, masa musculara se lasa daca nu mai faci sport, chiar daca ai luat suplimente, chiar daca nu ai luat. Si cum spunem noi " Lightweight!"