| Mihai8767 a întrebat:

Acum 2 saptamani am fost operat de volvulus gastric, totul bine si frumos pana acum o saptamana puteam manca, imi reluasem viata la normal. De vreo 3-4 zile am observat ca pulsul meu in repaus este undeva intre 90-105. Intr-o seara am fost la urgente pentru ca nu ma simteam bine si ma durea operatia, la urgente la analize mi s-a spus ca am TGP marit si cateva analize cu valori mai mari decat normal ( a zus ca e normal ca dupa operatie sa fie analizele mai proaste). Tot normal, doar ca pe mine ma deranjeaza pulsul asta cam mare in repaus(90-105). Am mai avut pulsul marit cand am avut covid dar dupa a revenit la normal. Se poate ca de la TGP marit sa fie pulsul marit sau sa fi luat din nou covid?( o persoana apropiata a venit din afara acum 2 saptamani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tot ai fost nu ai spus si chestia asta cu pulsul?