| FriendsShow a întrebat:

Acum 2 saptamani mi-am pus o plomba la dintele din fata pentru ca era spart. Iar acum s-a rupt o bucatica mica din el, dar e vizibila.Ce e de facut? se mai poate pune plomba peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buă.
Nu se pune plombă peste plombă, ci se dă jos și se pune alta.
Nu uita, NU trebuie să muști cu el.
Pa, pa.

| mdaria a răspuns:

Cred ca nu se poate pune peste, ci se pune una noua, pentru ca daca o face din bucati, nu va rezista prea mult. E necesar sa mergi la stomatolog, altfel o sa se rupa si alte bucati.

| AlaBalaPortocala123 a răspuns:

Du-te la stomatolog.

| SweetAngel2013 a răspuns:

Se poate pune, daca nu iti da cu o pasta speciala identica cu culoarea dintelui tau si apoi il modeleaza dupa gaura.