| UIV27 a întrebat:

De 2 zile am o stare foarte nasoala...Ma strange capul, urechile imi sunt infundate. cand bag degetul in ureche se face o presiune si cand il scot ma sageata urechea. Cate o data imi vajaie urechile. De la strangerea aia de cap misc gatul mai greut si imi tremura mainile.am 14 ani si sunt racit putin.am avut si sinuzita. sper sa nu fie grav. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la raceala sau poate ai tensiunea crescuta, mananca fara sare, mai elimina din alementele de pe masa de Craciun, acum de revelion, eu cred ca ai tensiune, scuze ca ma repet, mananca fara sare, elimina din alementele grele si daca te simti mai rau mergi la un consult la medicul de familie aici nu suntem doctori, nu trebuie sa te bazezi pe raspunsurile primite aici, aici te putem indruma, pa pa UN AN NOU FERICIT!

| Kriss96 a răspuns:

Ce sa faci?
Poate o sa te deranjeze ca iti spun asta din moment ce tu cauti tratament pe TPU, dar MERGI LA ORL!
Cu sinuzita nu e de gluma! E ok sa intri pe TPU sa intrebi ce sa iei pentru febra, raceala, daca ai o durere de cap spontana sau te doare piciorul dupa o lovitura urata, dar ce ai tu chiar e serios.
Numai un doctor poate sa te trateze. Si iti poate spune ce sa iei.
Sinuzita tot pe TPU ti-ai tratat-o? Pentru ca netratata calumea la timp poate duce la mari probleme pentru tot restul vietii.

| UIV27 explică:

Multumesc pentru. Sfaturi