| Iuliana94 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am rupt din greseala. dar nu de tot, o alunita de pe spate, mai reliefata.mi-a curs putin sange. si acum ma doare foarte putin.e grav? as putea sa o las singura sa se vindece? acum nu mai vad nici o problema la ea. daca ii pun plasture conteaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Aplică puţin unguent de gălbenele pe locul respectiv, şi fără plasture.

| Empathizer a răspuns:

Consulta un dermatolog, ca nu stii de ce natura e alunita. E mai prudent.

| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Consulta un dermatolog, ca nu stii de ce natura e alunita. E mai prudent.
Succes cu,, bubitza" si o zi buna!

| jirus a răspuns:

Cauta toma chira alunite pe google si du-te sa te trateze el fiindca e foarte priceput si nu te speria ca doar te uge cu o Solutie si in cam 3 saptamani alunita se usuca si cade ca altfel tot o sa iti fac probleme toata viata