| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am zgariat putin o alunita care avea marginile neregulate.Nu a curs sange.Acum o parte din ea a devenit roz.Mama zice ca nu are nimic.Ce se poate intampla? Pot face cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Mama ta are dreptate. Alunitele nu sunt periculoase decat daca le expui timp indelungat la soare. Si incep sa se mareasca exagerat de mult
In rest poti sta linistita! foarte linistita.
Deci vara sa ai grija la soare sa te protejezi.

| mona a răspuns:

Daca nu te doare atunci nu cred ca e asa periculoasa incat sa faci cancer

| tudorviorel a răspuns:

consulta un dermatolog s au medicul de familie