| Al999 a întrebat:

Acum 3 luni mi-a intrat un cui ruginit in mana si mi-am facut antitetanus.
Iar acum mi-a intrat un alt cui ruginit in picior.
Trebuie sa ma duc sa imi fac vaccinul din nou sau isi face efectul si acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Încă are efect, stai fără griji.

| Yurisa a răspuns:

Trebuie sa stai departe de cuie.

| zăGhost a răspuns:

Are eficienta 5 ani parca. Intreaba un medic totusi.

| unvecin a răspuns:

Dacă am citit bine minim 5 ani ține efectul unui vaccin din ăsta, dacă nu 10. Vezi http://www.csid.ro/......e-11594918

| anonimaalee29 a răspuns:

Eu stiam ca daca ai vaccinul de clasa a 8-a facut nu mai ai probleme de acest gen. Depinde si ce varsta ai

| ManeaFlorin a răspuns:

Nu stiu asta sigur, dar daca ti-a curs sange nu iti fa probleme, pentru ca rugina a iesit din sange, dar oricum ar fi bine sa te duci la doctor

| Thene798 a răspuns:

Am patit si eu asta. Dupa ce mi-am facut prima data dupa ce calcasem intr-un cui ruginit doctorul mi-a zis sa nu mai vada vreo doi ani, dar ar fi bine sa mergi totusi la un doctor.