| Jamba_Cristian_1994 a întrebat:

Acum 3 saptamani am avut mana stanga rupta(radius).
Pot misca mana usor. Vreau sa merg cu mtb-ul si nu stiu daca imi afecteza mana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nede a răspuns:

Daca doar vrei sa te plimbi e ok, dupa 3 saptamani mana ar fi trebuit sa se refaca in mare parte, mai ales daca ti'ai dat si ghipsul jos.
In schimb, daca vrei sa faci "scheme" si ai de gand sa fortezi/suprasoliciti mana respectiva mai bine ai mai avea rabdare o perioada.
Sper ca te'am ajutat. O zi buna sa ai!

1 răspuns:
| alliyn13 a răspuns:

Mai bine ai mai sta putin pe bara... risti sa o rupi iar... in primele luni dupa ce se reface, mana e foarte fragila. pana si o zguduitura/cazatura poate afecta.