| Balus_Mario_1998 a întrebat:

Buna tpu....am o intrebare si va rog sa ma ajutati. Am avut mana rupta (stanga) la radius si ulna in zona incheieturii
Am stat cu ea in ghips 23 zile si ieri am scos ghipsul. Deocamdata mi e greu sa-mi misc mana la incheietura si cot
In cat timp imi va trece?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In cam o luna, daca faci recuperare. Pana ajungi la medicul de recuperare, pune intr-un lighean apa calduta (nu fierbinte) si dizolva in ea o lingura de sare la litru, apoi fa miscari din articulatie cu ea scufundata in apa, minim 15 minute de doua ori pe zi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In 2-3 saptamani va fi bine.

| ziftode a răspuns:

WOW, intrebarea ta e cat se poate de, de rahat, imi pare rau ca tu esti victima la asa ceva, dar

DOCTORUL NU A ZIS NIMIC, NIMIC DE RECUPERARE FIZICA OBLIGATORIE DUPA ORICE FACTURA, CARE *NU* SE FACE ACASA?!?!?!?!?

| Tomoiaga_Denisa_1981 a răspuns:

Ți-ai dat ghipsul jos cam repede, eu zic sa te duci la medic sa te vadă.