| Andrei_Rockyo_1988 a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-am pus piciorul in ghips cu dubla fractura, este normal sa mi se umfle si celelalte degete de la picior? si cica eu pe data de 23 trebuie sa imi scot ghipsul, miºl scoate daca imi este umflat piciorul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este prea strans ghipsul.Trebuie scos oricum.

| Azµre a răspuns:

Dacă e strâns ghipsul da, ca să nu se mai umfle stai cu piciorul sus pe o pernă, ideea este să nu stai cu el atârnat în jos.