| star3000 a întrebat:

Am avut o fractura de tibie 1/3 fara deplasare si ca urmare piciorul in ghips 3 saptamani, iar astazi mi.am scos ghipsul. (Ghipsul a fost pana deasupra genunchiului) acum problema e ca acum ma doare genunchiul cand il indoi. E normal? Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Exerseaza-l usor, fara sa il fortezi. E normal dupa atata imobilitate. Nu ti s-a dat un program de fizio?

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

E normal fiindca nu prea la ai mai folosit, usor usor o sa fii ca inainte, eu cand am avut piciorul rup dupa asta nu mai stiam sa merg.

| sasha898 a răspuns:

Eu tot mi-am sos ghipsu 3 zile in urma la picior si exact ca tine nu-l puteam indoi la maxim ca celalat picior dar am exersat usor cate putin si acum tot e okay! Tu fizioterapie nu faci?

| star3000 explică:

Nu fac fizioterapie deoarece doctorul a spus ca nu e nevoie. Multumesc pentru raspunsuri!