| Dav231 a întrebat:

Acum 3 zile mi-a trecut raceala iar azi am facut educatia fizica, cand m-am intors acasa a inceput sa ma doare capul, nici acum nu mi-a trecut, diferenta e ca cand am ajuns acasa ma durea tot capul, acum doar partea stanga si ochiul, am luat pastile, nimic.
Maine ma poate lua raceala inapoi?
Mentionez ca afara batea vantul, poate fii si din cauza asta? Am avut Ed.Fizica a doua ora si era frig afara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate ai primit curent sau e de la raceala.Bea ceaiuri si daca nu te simti bine in continuare mergi la medic

| Caro34 a răspuns:

Incalzeste bine cu feonul de par urechea (interior + exterior) unde te doare ochiul si ia un Antinevralgic sau Aspirina cu vitamina C. Bea apa multa si mama sa-ti faca un masaj al acelei zone... Numai bine!

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, s-a intors raceala. Ceai fierbinte, medicamente si in pat. Lasa alte activitati.