| Florianu a întrebat:

Acum 6 zile mi-au aparut doua umflaturi mici si apropiate in zona unde se uneste piciorul stang de corp(zona iliaca), acum umflaturile sunt destul de mari si vizibile. Nu ma doare si nu prezinta nici un discomfort dar faptul ca nu stiu ce este ma sperie. Aveti idee ce este si cu ce se trateaza? Mentionez ca am facut si ceva efort in ultimele zile care implica mult articulatia femurului cu coapsa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil sunt doi ganglioni mariti si pot fi semnul unei infectii genitale. Ar fi bine sa mergi la medic. http://www.i-medic.ro/sexologie/boli-cu-transmitere-sexuala

| Florianu explică (pentru doctoressa):

Putin probabil ca inca nu am avut contacte sexuale

| Florianu explică (pentru doctoressa):

Am doar 17 ani si nu am avut contacte sexuale

| adinaciosescu a răspuns:

Vezi sa nu fie un inceput de hernie...

| trăncănici a răspuns:

Acei ganglioni se pot umfla cînd faci eforturi fizice,care impune încordarea muşchilor din acea zonă, de exemplu şchiopătat.Dar dacă ne gîndim mai bine, poate fi o BTS.du-te la doctor.

| Florianu explică:

Nu am avut contacte sexuale, inca sunt minor