| Mirela225200 a întrebat:

Acum cam o ora când m-am pus în pat m-a luat o durere inconfortabila în zona mai joasa de abdomen. Simt ca sunt balonata, nu stiu sigur dacă sunt, e prima data când mi se intampla. Imi vine sa ragai dar nu pot sau altele ...Am mâncat cam mult azi poate de la asta. Stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric este de la mancarea prea multa...
Bea ceai de sunatoare sau menta, 1-2 cani dar cat mai fierbinte, ca gazele sa poata sa iasa din burta.
Pe viitor, mananca foarte putin la masa de seara si nu vei mai avea asemenea probleme digestive.

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Bea ulei.
Nu glumesc
Ulei de măsline
Sau ulei alimentar de floarea soarelui
Macar 100 mililitri

Daca nu poți sa îl înghiți
Sau gândit altii la asta si au găsit o rezolvare:
se poate pune jumătate cu zeamă de lămâie

Este un foarte bun purgativ uleiul de măsline.
Face sa alunece tot din tine

Si nu are riscuri
Ba chiar daca cumva ai pietricele mici in colecist datorita faptului ca acesta va incepe sa functioneze este posibil sa scapi si de colesterolul strâns acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trece pana te trezesti