| Girly97 a întrebat:

Acum cateva luni am avut o infectiw fungica la picioare, in special la un deget. Am fost tratata de un medic dermatolog si o perioada m-am simtit bine. Unghia se reface lent totusi iar azi am observat ca ma doare degetul care a avut unghia afectata de infectie. Sa ma duc la dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este sensibila la apasare, atunci ar fi bine sa mergi la medic cat mai repede, fiindca e posibil sa se fi format puroi sub unghie!

| Raducons a răspuns:

Posibil sa se fi incarnat unghia si atunci doare rau.Mergi la dermatolog si incearca sa eviti operatia pentru ca este grea si o sa te afecteze. Pe viitor degetul va ramanea mai sensibil si unghia taiata pe o parte va arata inestetic.