| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni am fost la schi si dupa o cazatura pe care am luat-o, ma doare un genunchi. Ma asteptam sa-mi treaca, dar a trecut atata timp si tot ma doare... Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine a fost nevoie de gimnastica medicala si acum e ok

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Mergi la medic

carla
| carla a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci pentru niste investigatii la un medic. Sigur ceva nu este in regula daca te doare. Sa nu te sperii, dar o consultatie este cea mai indicata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia niste sare grunjoasa neiodata, incalzeste-o intr-un vas curat de teci, apoi pune-o intr-un saculet si infasoara genunchiul bolnav. E de la sine inteles ca sarea trebuie sa fie calda cat suporta piciorul nu sa te oparesti.Sanatate, Danemiky

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa a patit si sora-mea si a facut operatie pentru menisc... sper ca la tine sa nu fie cazul...

| 9595 a răspuns:

Du-te de urgenta la un consult medical! Poate ai probleme cu articulatiile sau cu meniscul si nu stii, iar astea se agraveaza!