| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni incoace ma tot vait de niste dureri de cap... da puternice.Am fost la doctor si cica o sa treaca(,)ca sunt normale, si ca sa-mi mai fac ceaiuri.
Dar faza e ca a trecut ceva timp de atunci si tot nu m-a lasat, s-a accentuat.Ma doare de-mi vine sa plang, fara gluma.
Cineva pe-aici, stie de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi să faci un computer tomograf, posibil să fie o tensiune mare intracraniană sau mai rău, un tromb, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Nu,nu fac febra.Pur si simplu ma doare foarte foarte tare.Ma apuca peste tot,pe strada, la scoala, si nu ma doare doar o zona.Deaia am zis ca doctorul mi-a spus ca o sa-mi treaca,(,)ca e doar o perioada, dar a inceput sa ma ingrijoreze si nu stiu daca sa ma duc tot la el.Ca sa-mi zica tot aia chiar n-am tragere de inima.

| Ð0ℓySh a răspuns:

.nu asculta raspunsul unui medic si mai ales daca este medicul de familie, este bine sa mai mergi la 2.3 medici,,,de spicialitate, sau sa mergi sa iti faci radiografie. Mama unui amic a acuzat dureri de cap si medicii ii spuneau la fe, o sa treaca.Acum, cand a mers la mai mmulti medici, a aflat ca are probleme cu creierul mic.happy

-cu o luna in urma, de la 12 pana la 6 timp de 3 saptamani am avut si eu aceleasi probleme, insa, a trecut,,

insanatosire grabnica happy

| Ð0ℓySh a răspuns:

Continuare:.eu am avut probleme cu mana. unii medici mi-ai spus ''nu ai nimic, asa te-ai nascut''.
la consultarea mai multor medici, mi-au pus mana in ghips pentru 6 saptamana.

| Kesariona a răspuns:

Da stiu.Asa am fost si eu doua saptamani.Stiu ca pare o magarie, dar se zice ca si exploziilea alea solare "ajuta" la durerile de cap.Mie mi-au trecut, desi doua saptamani imi venea sa mor...Nurofen,nurofen si stat in pat la televizor.Btw,daca stateam in pat ma lasa laughing.
Piisu` happy

| valThina a răspuns:

Am avut si eu problema asta.am fost la un neorolog a zis ca e posibil sa am sinuzita.am facut un rmn in buc si a zis ca totu e ok in opinia celor de acolo.m-am intors cu rezultatu la neorolog si mi-a dat niste pastile si daca nu l luam intr-o zi sau l luam mai tarziu ma durea capu si pana a 2 a zi nu imi trecea.fa si tu la fel.du-te la medicul de fam sa iti dea o trimitere la un neorolog si vezi ce zice.
multa sanatate si o primavara frumoasa

| Cookiee9712 a răspuns:

E posibil sa ai sinuzita, am si eu aceleasi dureri.du-te la un medic specialist sau ia mig 400 :*

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Eu zic sa faci o radiografie ceva.
Ai avut probleme cu raceala, sau ceva de genu? Esti sensibila la frig?
Sa nu ai sinuzita...

| Hum1lREALIDAD a răspuns:

Febra faci? ar trebui sa consulti un medic specialist, ca de, astia de familie nici nu te baga in seama.

| Laru949 a răspuns:

Vederea? Si eu am avut aceeasi problema si am descoperit ca imi scadea vederea big grin

| stelutza2196 a răspuns:

Eu nu stiu de la ce ar putea fi, dar un medic specialist sigur ar sti. Vorbeste cu mama ta si daca esti de acord mergeti impreuna la un medic specialist si nu te mai lasa in baza a ceea ce spune medicul de familie, sau fa`ti chiar o tomografie. Nu vreau sa fiu pesimista sau sa te sperii, dar asemenea dureri ciudate pot veni de la ceva care iti va influenta pe viitor sanatatea si crede`ma totul pentru sanatatea ta. Ai grija de tine!

| Andreizeth97 a răspuns:

Pai,cam ce varsta ai, in primul rand?happy