| afrodita3333 a întrebat:

Acum cateva minute am avut,zic eu o cadere de calciu sau ceva de genu la dus.Mi s-a incetosat privirea,mi s-au imuiat picioarele, ameteala, si urechi infundate.A durat cam 5 minute si s-a declansat atunci cand mam taiat din greseala cu aparatul de ras.La ultimele analizeaveam aveam probleme cu calciul, glicemia si in special cu magneziul.Eu zic ca din aceasta cauza este,poate fi din alta cauza, poat fi simptomele unei probleme mai grave? Cum sa le tratez? Specific ca nu am aftfel de stari prea des, ultima data a fost acum aproape un an.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DieBitch a răspuns:

Nu, nu e altceva!
Mânâncă mai multe lactate/brânzeturi ...ca să-ți iei doza necesară să ți se poata trata corpul fară să reactioneze urât (cele specificate de tine) Corpul tău e mai sensibil...și tocmai de asta a reactionat așa la o mică tăietură la fel mi se intâmplă și mie.

| ramona1989 a răspuns:

Pai daca ai fost la analize si aveai lipsa de calciu, nu ai facut nici un tratament? fa injectii cu B-uri, si ia calciu pastile sau tot intravenos deoarece isi fac efectul mai repede