| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am inceput sa simt o durere puternica la piciorul drept. Uneori ma durea spatele, alteori soldul sau doar piciorul. Fiind piciorul drept am crezut ca este vorba de apendicita si am mers la medic. Aici am aflat ca ar putea fi de la coloana, asa ca urmeaza sa merg sa imi fac o radiografie. Intrebarea mea este: credeti ca as putea avea totusi apendicita? Stiu ca am mers la medic, dar acesta nu m-a consultat, nu m-a palpat in zona abdomenului, de aceea nu stiu ce sa cred si imi este frica de o eventuala peritonita. Mentionez ca nu am avut vreun alt simptom. Este posibil ca apendicita sa debuteze cu durerea de picior, nu de abdomen? Si cam cat timp dureaza aceasta durere pentru a stii sigur ca este vorba de apendicita, avand in vedere faptul ca la mine dureaza de cateva zile? A mai avut cineva dureri asemanatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Marin46 a răspuns:

Este posibil.De obicei cand ai apendicita ai si varsaturi, febra, ti se umfla abdomenul, nu mai ai pofta de mancare. Daca ai si aceste simptome este foarte posibil sa ai.