| X3RO a întrebat:

Acum cateva zile mi-a aparut pe frunte o bubita rosie care semana cu un cos si care ma durea foarte tare. Am incercat sa o sparg, dar cand o strangeam doar ma durea ca nu iesea nimic din ea. Astazi mi-a aparut inca una pe burta dar din asta cand o strangeam iesea mult sange. Niste remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

In primul rand, sa nu le spargi, storci. poate sunt din cauza caldurii ...dezinfecreaza locul unde ai stors, pune iod, betadina, si apoi pune baneocin sa vindeci rana.

| adrianalbota1 a răspuns:

Mergi RAPID la medic.

| Mimiiii a răspuns:

Cel mai bine spune-i mamei tale, ea v-a suna medicul de familie și te vei face bine!