| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua saptamani am fost la ziua varului meu si am mancat putina frisca mia fost rau cu varsaturi dureri sub stern am fost la medicul de familie totul a trecut saptamana trecuta dupa cina am avut iar senzatii de greata, diaree, dureri si am ajuns la spital acolo miu facut toate analizele necesare si totul a iesit bine de atunci am dureri sub stern si in dreapta sub coaste, ursuri tot in partea dreapta la spital m-au indopat cu antibiotice si pastile dar degeaba..de o saptamana nu mananc nici cat un nou nascut imi este frica sa nu imi fie din nou rau, sa vars.nu stiu ce sa mai facm doua saptamani am fost la ziua varului meu si am mancat putina frisca mia fost rau cu varsaturi dureri sub stern am fost la medicul de familie totul a trecut saptamana trecuta dupa cina am avut iar senzatii de greata, diaree, dureri si am ajuns la spital acolo miu facut toate analizele necesare si totul a iesit bine de atunci am dureri sub stern si in dreapta sub coaste, ursuri tot in partea dreapta la spital m-au indopat cu antibiotice si pastile dar degeaba..de o saptamana nu mananc nici cat un nou nascut imi este frica sa nu imi fie din nou rau, sa vars.nu stiu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bea ceai de sunatoare, poti sa ceri medicului de familie sa iti dea trimitere sa faci o ecografie abdominala
generala si asa vei afla daca ai probleme cu stomacul/fierea/splina...
Cred ca te-ai fortat cand ai vomitat si ai deranjat ceva.
Deci nu ezita sa faci o ecografie.
O zi buna sa aihappy

| BiuL a răspuns:

Criza de fiere?
Eu zic sa te duci la un cabinet privat la un gastroenterolog, te va costa ceva dar se va ocupa mai bine de tine. Si eu zic ca e necesara o ecografie.

| 123456789asdfghjkl a răspuns:

Am facut ecografie si a iesit normal ecografic