| anonim_4396 a întrebat:

Acum mult timp am fost gras 85 de kg la 1.71 de vreo 6 ani sunt slab. Am 64 de kg, greutatea ideala, fac sport in fiecare zi, bicicleta, alerg la maratoane, ard o gramada de calorii, nu este problema asta. Faza nasoala este ca am soldurile foarte mari, se pare ca in urma slabirii mi s-a lasat pielea. Stie careva ce as putea face? Am inteles ca se poate face liposuctie sau chiar sa ti se scoata pielea, a facut cineva? Functioneaza? Multumesc si da am incercat o gramada de exercitii pentru solduri si nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este destul de costisitor.
Cauta ceva modelatoare, poate exista.

| alina2k18 a răspuns:

Soldurile mari in sensul ca ai grasime?
Pielea lasata se elimina chirurgical dar... in functie de capacitatea ta de regenerare v-or ramane cicatrici urate sau fine, am vazut niste poze cu after, horror, eu una mai bine stau cu pieile indesate bine laughing decat taietura de 30- 40cm vanata si urata.
Vezi si de criolipoliza, dupa 3 sedinte cu cate 4 aplicatoare s-ar putea sa fii incantat.

| XatomisX a răspuns (pentru alina2k18):

Da am soldurile mari dar ca si kg am foarte putine.64 iar greutatea ideala ar fi 67 si totusi am solduri de slabit nu am ce sa mai slabesc ma gandeam la genul acesta de operatie https://www.youtube.com/watch?v=XLm39KYG24U

| alina2k18 a răspuns (pentru XatomisX):

Aia e interventie minim invaziva kinda, nu taie nimic gen.
Pentru pielea lasata asta e solutia https://vm.tiktok.com/ZMepaYcF8/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, doar ca nu e ieftin deloc.

| XatomisX a răspuns (pentru anonim_4396):

De 6 ani ma tot chinui si nimic, crede-ma pretul nu mai conteaza laughing

| anonim_4396 explică (pentru XatomisX):

Se rezolva toate pana la urma, solutii exista.
Rabdare sa ai.
Poti sa incerci un control initial la un medic de asta de specialitate, ar fi mai putin costisitor si poate iti sugereaza ceva la fel de bun, ca sa nu mergi din prima pe optiunea cu operatia.