| MoJo0x a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa fac exercitii sa arat mai bine la corp (abdomen) eu sunt mic ( 1.67 ) si am burta adica sunt gras acolo la abdomen mai pe romaneste laughing in fine si am si soldurile mari adica grase. Si as vrea sa fac niste exercitii sa scap de burta si solduri, ce exercitii imi recomandati si cate sa fac /zi?

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Alimentația e factorul principal, oricât de mult sport ai face nu schimbă ce mânânci. Renunță la carbohidrați ca să slăbești, mânâncă multe legume, pește, carne slabă și lactate slabe. Bea 2l de apă/zi. Încearcă să fii în deficit caloric(folosește un program gen myfitnesspal, e simplu).
Cât despre sport, cardio te ajută cel ami mult ars grăsimi. Jogging, aerobic, înot etc. Mult succces!

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Pentru arderea grasimilor in primul rand trebuie sa dai mare importanta alimentatiei. 3 mese principale + 2 gustari. Exista site-uri de specialitate unde sa iti calculezi caloriile necesare slabirii. In al doilea rand fa cardio: jogging, sprinturi, bicicleta sau inot.