| gyna201 a întrebat:

Acum o luna am fumat o porcarie baiatul care mi-a dat a zis ca este marijuana dar dupa efectele care le-a avut asupra mea nu prea cred am lesinat ma rog si am intrat in panica foarte mare...inainte de asta am mai fumat de cateva ori dar fara efect asupra mea aproape deloc...de acum o luna ma simt foarte rau intr-o lume ireala parca nu pot interactiona cu lumea ma speriu si imi vine sa imi pierd controlul cad din picioare.bla bla. dar daca ma pune de exm cineva sa strang pumnu sau sa ridic ceva pot nu inteleg ce e senzatia asta si dc eu? adica nu am fumat d multe ori sunt altii care trag p nas si nu au nimic si mai nou am si tulburari de vedere cateodata vad in ceata. e posibil sa orbescsad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asa fato, baga toate tampeniile in tine, nu-ti pasa de sanatatea ta, de cei care te-au crescut samd.

| bobby_7474 a răspuns:

Nu inteleg de ce voi tinerii sinteti tentati de asemenea porcarii? Acuma ca ai avut acele reactii,si spune multumesc lui D-zeu ca n-ai murit,mai esti tentata sa mai fumezi marijuana,sau mai stiu eu cum se numesc toate stupefiantele pe care le luati? Toate drogurile ataca in primul rind sistemul nervos central,cu toti centrii lui,si binenteles organele,fapt pentru care ai si colapat.E posibil ca tensiunea intraoculara sa-ti fie o problema,sau -o stenoza arteriala,ar putea in urma acestor droguri sa fie orice ce nu ti-ai dorii,ar tr sa-ti faci toate analizele,iti doresc sa devii matura, un om corect, si sa lasi mina de pe droguri, sanatate

| ZEU93 a răspuns:

Lasa-te de orice ai fuma,am un coleg in clasa (este exemplu din vaita reala) care arata oribil,a slabit,e palid ca un mort si nu poate sa se lase, a dat scoala pe droguri, etnobotanice sau cum le mai zice.Iti recomand sa te duci la un doctor sa te consulte, si da aceste droguri pot avea efecte secundare grave depinde de organism si de ce fumezi. Sper sa te faci bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa ramai damblagita pe tot restul vietii. Hai, spune sincer! Ce mama dracu' te indeamna la gesturile astea? Mai faino, eu cand vreau sa ma simt bine si sa scap de inhibitii, bag dracu' cateva stampale de palinca si incep sa cred ca sunt var primar cu John Lennon, apoi imi vad linistit de partida de pescuit (avem niste lacuri si rauri de munte p-aici de numa'-numa').
Un lucru este clar, chestia aia te-a bulversat. Lasa rogu-te teribilismul! Ca sa faci parte dintr-un anumit cerc de amici nu trebuie sa recurgi la porcarii. Cine te place, te place asa cum esti (adica treaz/a sau beat/a). Eu deja te placwinking Ce zici, promiti?