| Leopon a întrebat:

Deci am fumat azi vreo 3 tigari de marijuana ( habar nu am sau aveam cum sa trag in mine ) iar acum simt ca ma ard plamanii iar apoi am o senzatie de inghet.Ce pot face sa scap de senzatia asta? Si da, am facut o prostie pe care nu o voi mai repeta ever in viata mea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Rebe97 a răspuns:

Daca fumai tu vreo 3 jointuri, ca alea nu - s tigari... numai pe TPU nu state - ai! Wanna be my Ganja Friend? smug

| Leopon explică (pentru Rebe97):

Uite care-i faza: nu esti tu in pielea mea ca sa stii ce am facut sau cum ma simt in momentul asta happy

| Rebe97 a răspuns (pentru Leopon):

Nici nu vreau sa fiuwinking! :*

| Leopon explică (pentru Rebe97):

Atunci nu mai comenta aiurea. Go to ya corna' :3

| Rebe97 a răspuns (pentru Leopon):

Sorry, nu ma pot abtine, am tras pe nas laughing!winking Pa, pa!

| VladGH a răspuns:

Ai facut peredoza nebunule, dar cum te simteai cind dupa ce ai fumat? Presupun ca nu le-ai fumat pe toate o data. Senzatia de inghet o ai de la temperatura ridicata, provocata de marijuana. Trebuie sa bei apa cit mai multa si daca te culci sa tii apa linga tine, ca la noapte o sa-ti fie sete. De o bicei trebuie sa-ti treaca, culcate, vei vedea ca miine va fi totul bine. Daca vezi ca este mai grav, trebuie sa chemi salvarea. Ai grija pe viitor, trebuie sa te informezi inainte de a face ceva nestiut. Bafta.

| Leopon explică (pentru VladGH):

Merci de sfat.Sunt fata...sunt bipolara si am trecut printr-o etapa depresiva si nu stiam cum sa ma mai destresez si am incercat asta dintr-o prostie pe care o regret.

| Leopon explică (pentru VladGH):

Le-am fumat una dupa alta :/ ma inecam imediat si simteam cu ma arde totul...Am crezut ca simt asta pentru ca sunt nefumatoare pana am ajuns sa am sensatiile de inghet la plamani.

| VladGH a răspuns (pentru Leopon):

Presupun ca ai fumat cu cineva care sa distrat pe seama ta, am fumat multa marijuana si daca imi era rau, beiam multa apa(cred ca ai simtit si tu setea). De preferat sa bei apa gazata, dar nu conteaza. Senzatia asta de inghet la plamini este de la prea mult fum inghitit. Nimic alta senzatie nu ai primit? Adica ceva de genul : ametita ca dupa bautura, mergi repede dar ti se pare ca nu mai ajungi la destinatie, sa te rizi sau sa fii trista. Ce ai primit tu? Spune, mi se pare ca nu ai fumat adevarata marijuana. Ai fumat singura toate 3 tigari?

| Leopon explică (pentru VladGH):

Nu s-a distrat nimeni pe seama mea...am fumat eu si cea mai buna prietena a mea¬¬ pai, ma simteam mai usoara, imi fugeau ochii in toate directiile, cand stateam in picioare simteam furnicaturi cateodata vedeam putin in ceata si umbre thinking cam asa. A fost marijuana ( m-am interesat cunm arata etc. ). Da, le-am fumat singura.

| VladGH a răspuns (pentru Leopon):

Poate a fost prea slaba, dar iti spun din propria experienta: daca trageam 2 fumuri de marijuana din cea pe care o fumam, atunci eu deja ma pierdeam, adica mi era destula. Daca fumam toata tigara, atunci crede-ma ca ma lua salvarea.

| Leopon explică (pentru VladGH):

Probabil. Vreau doar sa scap de senzatia de inghet si arsuri :/

| alexandru112211 a răspuns:

Acum esti mai bine straight face?

| ElJoKeR a răspuns:

Simplu si la obiect iar cei ce nu cunosc sa nu se bage sa comenteze Am multi prieteni care fumeaza zi de zi maria iar daca o ia razna rau si are senzatii nasoale cu o COCA COLA trece tot

| Leopon explică (pentru ElJoKeR):

laughing Serios? Dupa ce ca desfunda tevile acum desfunda si plamanii, ah?

| ElJoKeR a răspuns (pentru Leopon):

Eu chiar vb serios am un tov care fumeza zilnic cu nevastasa si nu le lipseste coca cola din program nu e primul pe care il aud ca dupa ce fumezi maria cu coca cola iti trec majoritatea starilor nasoale ( iti dai seama e Cola nu iti zic vreun medicament sau alte tampenii)

| Lette03 a răspuns:

O sa fii bine. Bea multa apa, senzatiile vor trece repede.