| Andrei_Stefan_1999 a întrebat:

Acum o luna m-am intepat in spini de trandafiri si mi-a ramas in tem in picior si nu l-am scos. Ma doare doar daca ating locul, in rest nu am nimica. Credeti ca ar trebui sa il scot cat mai curand.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gorgonosul a răspuns:

Buna Andrei! Am trecut si eu prin asta, eu iti zic cum am procedat eu:am consultat medicul si l-a scos el si zicea ca daca se mai intampla asta inca odata sa consult medicul in cel mai scurt timp pentru ca altfel se infeceaza zona!

Deci da trebiue sa il scoti repede!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu.

| Nelu62 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu il scoti, te poti infecta.
Incearca sa pui niste apa oxigenata pe rana, apoi scoate-l cu grija cu o penseta.

| FcrbDaniel1996 a răspuns:

Da.pentru ca ai sansa sa faci o infectie purulenta

| EM_Adriana_1990 a răspuns:

Da, deoarece se poate infecta muschiul piciorului, du-te la medic, este periculos :*