| Lussy2 a întrebat:

M-am intepat ieri intr-un cactus si m adoar efoarte tare. Credeti ca am spini sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Este posibil sa iti fi ramas un spin in deget. sau poate s-a infectat da-te cu betadina, dar daca te doare si in continuare du-te la doctor

| LadyDy01 a răspuns:

Intepatura de cactus este foarte puternica si poate duce la o infectie. Daca tepii au fost mici poate au ramas in piele. Daca durerea persista iti recomand sa consulti un medic.

| artagonlord a răspuns:

Uita-te cu o lupa, daca nu ai tep e o simpla intepatura, daca ai tep ar fi bine sal scoti.