| SporeBox a întrebat:

Ieri m-am intepat in ceva ruginit in picior si acum ma doare putin, se inrosi acolo unde am fost intepat si parca e si un pic umflata intepatura. Ar trebui sa fac antitetanosul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic!

| emy a răspuns:

Buna, draga! happy Da, trebuie sa mergi urgent la medic ca sa-ti faca vaccinul antitetanos. Multa sanatate iti doresc si o seara frumoasa! Te pup cu draag! kissAi grija de tine!

| Arthiom a răspuns:

Da, trebuie, daca s-a inrosit zona, e usor umflata si incepe sa te doara te duci direct la medic pentru vaccin.

| Alfred0703 a răspuns:

E ca si cum ai intreba: Am omorat un om, merg la puscarie?