| Idunna2888 a întrebat:

Acum o saptamana am facut vaccinul de 14 ani. Pana acum nu m-a durut mana, nu am avut nicio reactie adversa. Ieri am observat ca pe o suprafata destul de mare (cam jumatate de brat) e rosie si ca locul unde a fost facut vaccinul e umflat. Am vorbit si cu alti colegi care au zis ca au avut doar dureri mari la 2 zile dupa administrare. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simonasimona1992 a răspuns:

Se pot face reactii adverse da la vaccin. Fiecare corp reactioneaza diferit.
Du-te la medic, ca sa te asiguri ca totul e ok!
Nu lasa asa