| infires a întrebat:

Acum o saptamana m-am lovit la volei la degetul mare de la mana,si ma tot doare de atunci.Nu e vanat,arata normal,pot sa il misc, dar daca pun mana putin pe el ma doare. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FUCKy0u a răspuns:

Cred ca trebuie sa mai astepti putin. Daca nu iti trece nici macar putin cel mai bine ar fi sa te duci la un medic sa-ti consulte mana.Dar 2-3 zile mai lasa asa si vezi daca te mai lasa durerea.Si foloseste unguente.

4 răspunsuri:
| ItIsAlright a răspuns:

EEEeee, nu e nimic... O sa iti treaca in cateva zile sau o saptamana, am avut si eu de la handbal.

| Roxaname a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie s-ar putea sa te fi lovit la unghie si durerea sa se simta si la deget

| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar la baschet mi-au zis ca tendonul si muschii de la deget e afectat si mi l-au pus in ghips happy

| ChrissBM47 a răspuns:

Nu te ingrijora este o contuzie daca nu trece in 2-3 saptamani fa o vizita medicului.