| mvmi25 a întrebat:

Ieri am alergat un coleg pentru ca ma lovise am dat din greseala cu varful degetelor de la mana dreapta in zid si ma doare foarte rau degetul mijlociu.Este putin vanat si parca si umflat, si doare la miscare.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Sunt mai multe cauze. Tin minte o data cand am dat cu pumnul tare intr-un zid cu toata forta. M-a durut doua luni, dar la tine nu este cazul. Daca il poti misca si nu s-a umflat, banuiesc ca este bine. Incearca ca in fiecare seara timp de o saptamana sa il masezi cu o crema sau cu ulei de masline este foarte bun hidratant etc. iti va trece in maxim o saptamana. Incearca sa nu-l fortezi prea tare!

3 răspunsuri:
| mihai1997 a răspuns:

Daca e umflat trebuia sa te duci la cabinetul scolii.dar cum in scolile din Romania trebuie sa te imbolnavesti doar martea si vinerea..nu ai sanse. sfatul meu.e sa pui ceva rece poate..isi revine.dar poate fi si o mica fractuta..sanatate.

| mvmi25 explică:

Si ma cam arde cand stau cu el intins.sad

| Okkultist a răspuns (pentru mvmi25):

Masezi, pui gheata iti va trece. Multumesc pentru fundita, sper sa-ti treaca repede. happywinking