| paul98112 a întrebat:

Acum un an am avut hepatita A si ma intrebam daca dupa ce am facut hepatita sa mai pot face din nou? pot face din nou hepatita?
De ce?(explicati)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deyutza1039 a răspuns:

Da, poti pentru ca bunica mea a avut si are si acum dar cum a spus si alexdeathsome daca scapi de microb te insanatosesti. Funda plsssssssss nu am niciuna te roooooooog plsssss

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti face oricand hepatita A, B, C, E daca esti expus la virusul respectiv. Fiindca virusul hepatic nu lasa in urma anticorpi protectori.

| Deyutza1039 a răspuns:

Ms mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi!

| IFever a răspuns:

Hey there Paul.Da poti face.Chiar si dupa 1 an.Deobicei microbul ramane in sange o perioada indelungata si poti sa il starnesti rapid. Dupa ce scapid e microb, ei bine cred ca e OK.